Aziz Yeniay

Aziz Yeniay'ın İlk 5 Yılı

AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı Aziz Yeniay'ın görev yaptığı ilk 5 yılındaki çalışmalarını ve başarılarını keşfedin. Bilimin ışığında, bilgiye dayalı, inovatif, vizyoner projelerle geleceği öngörülebilir hale getirecek, ilçemizi; Cumhuriyetimizin 2. yüzyılında, ‘Türkiye Yüzyılı’nda başrol oynayacak bir noktaya getireceğiz.

1 Şub 2024

100 yıl sonrasının Küçükçekmece’sini planlayacağız. Kültür ve medeniyet tasavvuruna sahip çıkan, bu değerleri koruyup gelecek kuşaklara taşıyan projeler yürüteceğiz. İlçemizi mimarisi estetik, tarihi ve kültürel varlıkları korunmuş, huzurlu ve güvenli bir kent yaşamına kavuşturacağız.

Depremle birlikte her türlü afete dayanıklı, dirençli ve sağlam yapılaşmayı sağlayacak; aynı zamanda ilçemizi iklim değişikliğine uyumlu hale getireceğiz. Akıllı uygulamalara ve yeni nesil dijital teknolojilere uyumlu altyapılar tesis edeceğiz.

Çevreye ve doğal hayata karşı hassas, yeşil kalkınma politikasını benimsemiş, sıfır atık modelini uygulayan, sürdürülebilir bir belediye olacağız.

Üretken, dinamik, çağdaş ve akılcı projelerle insanımızın günlük hayatını kolaylaştıracak; adil, şeffaf ve sorumlu yönetim anlayışıyla tüm bireylere güven vereceğiz. Erişilebilir olacak, herkesin taleplerini ve görüşlerini dikkate alacak, bunun için gereken iletişim ağlarını kuracak; katılımcılık, şeffaflık ve hesap verebilirlikte dijital dönüşümü sağlayacağız.

Gençler, çocuklar, yaşlılar, engelliler, kadınlar ve tüm toplumsal kesimlere karşı duyarlı, kapsayıcılığı yüksek sosyal belediyecilik hizmetlerini geliştireceğiz. Güçlü aile-güçlü toplum anlayışıyla hareket edeceğiz. Ortak yaşam alanlarını çoğaltacak, eğitim, kültür-sanat, spor projelerine ağırlık vereceğiz.

Bir belediye başkanının ‘bu benim sorunum değildir’ deme lüksü olamaz. Yerel kalkınma odaklı, ekonomisi değer üreten yerel yönetim anlayışıyla ilçemizde yoksunluğu ve yoksulluğu ortadan kaldıracağız.

Yatırım-üretim-istihdam önceliğimiz olacak. Yalnızca kendi içinde üretim sağlayan değil; diğer ilçe ve şehirlerle yarışacak, uluslararası alanda kendini öne çıkartacak alanlara yönelik stratejiler geliştiren bir ilçe olacağız. İlçemizi küresel rekabette olumlu yönde farklılaştıracak, ayrıştıracak ve markalaştıracak politikalar geliştireceğiz.