Aziz Yeniay

Aziz Yeniay'ın İlk 1 Yılı

AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı Aziz Yeniay'ın görev yaptığı ilk 1 yıldaki çalışmalarını ve başarılarını keşfedin. İnsanın mutluluğuna, huzuruna, refahına, bugününe ve geleceğine değer veren, değer katan ‘insan öncelikli, hizmet odaklı belediyecilik’ anlayışıyla; ilçemizin sadece gelecek 5 yılını değil, 100 yılını planlayacağız. Bu kapsamda ilk 1 yıl içerisinde; 5 + 5 + 5 olmak üzere 15 yıllık 3 adet stratejik eylem planı hazırlayacağız.

1 Şub 2024

Hem çağın hem de geleceğin gereklerine göre hazırlanan planlar çerçevesinde, kentsel dönüşümcalanlarımızı hızlı bir şekilde belirleyip, alt alanları oluşturup dönüşüm hamlemizi başlatacağız.

Akıllı belediyecilik hizmetlerini hızla tamamlayacak, bu alanda, ülkemizin diğer belediyelerinin de ileride referans alacağı yeni hizmetleri devreye sokacağız.

İlçemizi Türkiye hatta Dünya çapında bir ‘Bilim ve Teknoloji Vadi’si’ haline getirecek projelerimizi ivedilikle hayata geçireceğiz. İddialıyız; geleceğin Aziz Sancar’ları, Selçuk Bayraktar’ları, Mete Gazoz’ları, Alper Gezeravcı’ları, Eda Erdem’leri Küçükçekmece’den çıkacak!

Eğitim, kültür, sanat, spor gibi alanlarda Küçükçekmece’ye kazandıracağımız yeni eserlerin her türlü hazırlık ve planlamasını tamamlayacağız. Bu eserleri planlarken vizyonumuz; her alanda geleceğin Dünya ve Olimpiyat Şampiyonlarını, dünyanın tanıdığı ve kültürümüzü dünyaya tanıtacak kültür ve sanat insanlarını Küçükçekmece’de yetiştirmek olacak.

Şehri insana, insanı da şehre yaklaştıracak çevreci Sosyal Yaşam Alanlarını ilçemize kazandıracağız.

Ulusal ve uluslararası alanda söyleyecek sözü olan, örnek gösterilen, öncü olan, gündem belirleyen ‘Marka Küçükçekmece’ kimliğini ilçemize yeniden kazandıracak fikir ve projelerin temellerini atacağız.

Gerçekçi ve geleceği düşünen ulaşım master planımızı ivedilikle hazırlayacak; cadde ve sokakları araç işgalinden kurtaracak ‘Park Et – Devam Et’ ve ‘Katlı Otoparklar’ gibi kalıcı ve akılcı çözümleri ilçemize kazandıracağız.

Açık Pazarlarımızı, bebek bakım odaları, mescit, zabıta noktaları, idari bölümler, kafeterya ve otoparkların olacağı kapalı hale getireceğiz.