Gençler

Haydi Gençler Sandığa

1 Şub 2024

KÜÇÜKÇEKMECE BİLİM VE TEKNOLOJİ KAMPÜSÜ

Çocukların deneyerek, eğlenerek, uygulayarak ve yaşayarak bilimi öğreneceği Küçükçekmece Bilim ve Teknoloji Kampüsü, tamamen gelişim odaklı bir eğitim sistemine sahip olacak. Küçükçekmece Bilim Merkezi, Küçükçekmece Belediyesi ve TÜBİTAK ortaklığı ile hayata geçirilecektir. Küçükçekmece Bilim Merkezinde, deney düzenekleri, özel tasarım galerileri, bilimsel çalışmaların yapılacağı atölyeler, bilimsel gösteri ve söyleşilerin yapılacağı bilim sahnesi, sergi alanları, kütüphane, araştırma ofisleri, bilim kafenin yer alması planlanmaktadır.

KÜÇÜKÇEKMECE İNOVASYON VE KULUÇKA MERKEZİ

Küçükçekmece Belediyesi ile Teknopark ve İstanbul Aydın Üniversitesi işbirliğiyle; teknolojik, ekonomik ve toplumsal gelişimi desteklemek, çevresel sorunlara yenilikçi fikirlerle çözümler üretmek amacıyla hedeflediğimiz İnovasyon ve Kuluçka Merkezi; Teknopark ve İstanbul Aydın Üniversitesi işbirliği ile sağlanacak knowhow, mentorluk, finansal teşvik ve diğer destekleri ile Küçükçekmece ve çevresindeki teknoloji ve inovasyon odaklı yaratıcı, başta üniversiteli gençlerimiz olmak üzere. tüm girişimcilerimizi hedefleyecektir.

EĞİTİME TAM DESTEK!

Öncelikli olarak dar gelirli Küçükçekmecelilerin çocukları olmak üzere, tüm Küçükçekmeceli öğrencilerimize destek vereceğimiz bu programda herkesin ihtiyacına uygun hizmetler geliştirmeyi planlıyoruz. Burs, konaklama, kırtasiye malzemeleri gibi birçok konuda öğrencilerimizin yanında olacağız.

Gençlerin Küçükçekmece’si

Küçükçekmece Belediyesi’nin sosyal ve spor tesislerinde gençlere %30 indirim sağlanacak. İlk kez evlenen gençlere beyaz eşya yardımı yapılacak.

Öğrencilere Eğitim Desteği

Üniversite öğrencilerine her yıl artan oranda eğitim desteği verilecek.

Öğrenci Evlerine Doğal Gaz Desteği

Öğrenci evlerine aylık 25 m3 doğal gaz desteği verilecek.

KÜÇÜKÇEKMECE’M GENÇ KART

Lise ve üniversite öğrencilerimizin sosyal, kültürel, eğitsel ve sportif faaliyetlere katılımını arttırmayı amaçlayan Genç Kart projemizde, ilçemizde düzenlenecek olan sosyal faaliyetlere katılım göstererek puanlar toplayacaklar ve bu puanları tiyatro, konser, spor, eğitim ve Huzur Kafe harcamalarında kullanabileceklerdir. Genç Kültür Kart üyeleri, akıllı telefonlarına indirebilecekleri uygulama ile kitap, online eğitim, spor üyelikleri gibi çekilişlere de katılma imkanına sahip olacaklar.

ULUSLARARASI KÜÇÜKÇEKMECE GENÇLİK FESTİVALİ

Gençler, üniversite öğrencileri ve lise öğrencileri gibi genç yaş grupları festivalde aktif olarak yer alacak. Ayrıca, gençlik kulüpleri, gençlik merkezleri ve gençlik dernekleri gibi kuruluşlar da festivalde etkinlikler düzenleyebilir ve katılımcı olarak yer alacaklar. Gençlik Festivali, gençlerin bir topluluk ruhuyla bir araya gelerek yeni beceriler öğrenmelerini, deneyimlerini paylaşmalarını ve farklı alanlarda yeteneklerini sergilemelerini teşvik etmeyi amaçlar.

Gençlik Festivali, gençleri birçok farklı etkinlikle buluşturarak ilgi alanlarını keşfetmelerini ve yeni yetenekler edinmelerini teşvik eder. Festival, müzik konserleri, dans performansları, tiyatro oyunları, spor etkinlikleri, atölye çalışmaları ve sergiler gibi çeşitli etkinlikler sunar.

ULUSLARARASI KÜÇÜKÇEKMECE GÖL FESTİVAL

Küçükçekmece Uluslararası Göl Festivali, her yıl geleneksel olarak Temmuz ayında düzenlenen bir etkinliktir. İlk defa 2006 yılında “Göl Şenlikleri” adı altında başlayan festival, daha sonra Göl Festivali adıyla geleneksel hale getirilmiş ve CİOFF (Uluslararası Festivaller Birliği) işbirliği ile uluslararası bir çerçevede kültür ve eğlence programları sunmaya devam etmiştir. Festivalde kortejler, sergiler, gösteriler, fener alayları, yarışmalar ve gece konserleri gibi etkinlikler yer almaktadır. Hafta boyunca şehirde iç turizm açısından büyük bir hareketlilik yaşanmaktadır. Binlerce Küçükçekmeceli ve İstanbul’un farklı ilçelerinden insanlar, şehrin sahilini ve eğlence mekanlarını ziyaret ederek festivalin tadını çıkarmaktadır. Uluslararası Göl Festivali’ne dünyanın birçok ülkesinden ziyaretçiler gelmekte ve özel gösteriler sunmaktadır.