Küçükçekmeceli'lere

Aziz Yeniay'ın Mesajı

1 Şub 2024

Değerli Küçükçekmeceliler, Sevgili Hemşehrilerim,

Tam 20 yıl geçmiş aradan… 2004 Yerel Seçimleriyle birlikte, sizlerin teveccühüyle, sevdamız Küçükçekmece’miz için hizmet hırkasını üzerimize giymiş ve ‘360 Derece Belediyecilik’ vizyonuyla, ilçemizi kısa zamanda İstanbul’un, hatta Türkiye’nin en hızlı gelişen ilçesi haline getirmiştik.

Bugün ilçemizin hemen her yerinde, bizim o dönemde hayata geçirdiğimiz eserler yükseliyor. 7’den 70’e; kadını, erkeği, genci, yaşlısı, çocuğuyla tüm hemşehrilerim, o dönem başlattığımız hizmetlerimizden yararlanıyor.

Şunu bilmenizi isterim ki, o müthiş gelişim ve kalkınma ivmesinin baş aktörü sizlerdiniz…

Şüphesiz ki, 2014’ten günümüze, dünya da ülkemiz de çok değişti. Ancak üzülerek görüyorum ki, ne İstanbul ne de Küçükçekmece bu değişime, son 5 yılda ayak uyduramadı. Ülkemizin yakaladığı gelişim, ilçemize aynı oranda yansımadı.

Bilim ve teknolojideki gelişmelerin gündelik yaşama her geçen gün daha da etki ettiği yepyeni bir dünya var artık. Hayatın hemen her alanında yerini almaya başlayan akıllı teknolojiler, yapay zekâ kullanımının bir çığ gibi katlanarak büyümesi ve kent teknolojilerine entegrasyonu, enerjinin üretimi ve depolanmasındaki akıl almaz değişimler, geleceğin şehirlerine dair bize bir takım işaretler veriyor.

Dolayısıyla şehirler, dünyadaki hızlı değişime ayak uyduran, cesur, bilimin ve teknolojinin gereklerini yerine getiren ama ‘şehir ve insan’ arasındaki organik ilişkiyi de asla göz ardı etmeyen; ‘insan öncelikli, hizmet odaklı’ bir yönetim anlayışına ihtiyaç duyuyor.

Biz buna ‘Gerçek Belediyecilik Vizyonu’ diyoruz…

Bu vizyon, hem bugünün değişen taleplerini daha kolay ve kapsamlı karşılamak hem de geleceğin ihtiyaçlarına hazırlanmak amacını taşıyor.

‘Gerçek Belediyecilik’ ile gündelik politikaları bir yana bırakarak, bilimsel verilere dayalı ve şehri tüm paydaşlarıyla bir bütün olarak ele alıp Küçükçekmece’mizi geleceğe taşıyalım, ilçemizi yeniden bir marka yapalım istiyoruz.

“Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz” vecizesi, burada daha da bir anlam kazanıyor… Sizler biliyorsunuz; biz, bunu daha önce yaptık. Yine yaparız. Küçükçekmece’mize kazandırdıklarımızdan daha fazla, kazandıracaklarımız var. Gerçekleştirdiğimiz hayallerimizin çok çok daha ötesinde, yeni hayallerimiz var.

Hazırız, kararlıyız…

Geçmişte olduğu gibi, 31 Mart’la birlikte yine bir olacak, birlik olacak, ilçemizi geleceğe hep beraber taşıyacağız. En büyük güvencemiz, yine sizlersiniz.

Haydi Küçükçekmece’m, kaldığımız yerden…